شما در کسب­وکار خود احتمالا نیاز به دسترسی به سرمایه را از طریق تامین مالی خواهید داشت، مگر اینکه کسب‌وکاری در حد شرکت اپل داشته باشید. در حقیقت، حتی بسیاری از شرکت­های بزرگ به طور معمول درخواست تزریق منابع مالی را برای انجام تعهدات کوتاه­مدت دارند. برای مشاغل کوچک، پیدا کردن یک مدل مالی مناسب از اهمیت حیاتی برخوردار است. اگر از منبع اشتباهی پول خود را تامین کنید ممکن است بخشی از شرکت خود را از دست بدهید یا خود را در شرایط بازپرداخت درگیر کنید که این موضوع رشد شما را برای سال­های زیادی در آینده مختل می­کند.

تأمین مالی از طریق بدهی چیست؟

تأمین مالی بدهی برای تجارت شما چیزی است که احتمالاً آن را بهتر از آنچه می­پندارید درک میکنید. وام مسکن یا وام خودرو دارید؟ هر دوی این­ها اشکال تأمین مالی از طریق بدهی هستند. برای کسب­و­کار شما نیز همین روش انجام می­شود. تأمین مالی از طریق بدهی از طریق یک بانک یا موسسه وام دهنده دیگر انجام می شود. اگرچه ممکن است در مواردی سرمایه­گذاران شخصی، این روش را به شما پیشنهاد دهند اما این حالت خیلی معمول نیست.

هم اکنون به تشریح چگونگی کارکرد این روش می­پردازیم. تصور کنید شما به این نتیجه می­رسید که برای کسب و کارتان به وام نیاز دارید. برای این­کار، به سمت بانک می­روید و یک فرم درخواست را تکمیل می­کنید. اگر کسب و کار شما در اولین مراحل توسعه است، بانک اعتبار شخصی شما را بررسی می­کند.

برای کسب­و­کارهایی که ساختار شرکتی پیچیده­تری دارند، یا برای مدت زمان طولانی وجود داشته­اند، بانک­ها منابع دیگر را بررسی می­کنند. همراه با بررسی اعتبار کسب­و­کار شما، بانک می­خواهد دفاتر حساب­های شما را بررسی ­کند و احتمالاً بررسی دقیقتری انجام می­دهد.

همچنین شما باید قبل از درخواست وام، اطمینان حاصل کنید که تمام سوابق تجاری کامل و سازمان یافته هستند. اگر بانک درخواست وام شما را تأیید کند، شرایط پرداخت از جمله بهره به شما اعلام می­شود. اگر این روند مانند روندی که چندین بار برای دریافت وام بانکی طی کرده­اید، به نظر می رسد، درست می­گویید.

مزایای تأمین مالی از طریق بدهی

برای تأمین مالی یک کسب و کار از طریق بدهی چندین مزیت وجود دارد.

موسسه وام دهنده هیچ کنترلی بر نحوه اداره شرکت شما ندارد و مالکیت آن را ندارد. پس از بازپرداخت وام، رابطه شما با وام­دهنده خاتمه می­یابد. این امر به ویژه از این جهت اهمیت دارد که کسب­و­کار شما به جهت بازپرداخت منابع مالی اعتبار بیشتری یافته و ارزشمند­تر می­شود. هزینه بهره­ای که برای تأمین مالی از طریق بدهی پرداخت می­کنید به عنوان هزینه مالی از مالیات کسر می­شود.

پرداخت­های منظم ماهانه و همچنین تفکیک پرداخت­ها، هزینه­ای شناخته شده است که می­تواند به طور دقیق در مدل­های پیش بینی شما برای کسب و کارتان لحاظ شود.

معایب تأمین مالی از طریق بدهی

با این حال، تأمین مالی از طریق بدهی برای کسب و کار شما دارای ریسک­هایی است .اضافه کردن یک هزینه بدهی به هزینه­های ماهانه شما به این معنی خواهد بود که شما همیشه نیاز به جریان­های سرمایه­ای برای تأمین کلیه هزینه­های مالی از جمله پرداخت بدهی­ها خواهید داشت. برای کسب و کارهای کوچک یا اوایل مرحله که غالبا از موارد مشخص دور هستند.

وام­های مربوط به کسب و کارهای کوچک می­توانند در طی رکود اقتصادی بطور قابل توجهی کاهش یابند. در دوران­های سخت­تر برای اقتصاد، دریافت منابع مالی از طریق ابزارهای بدهی دشوارتر است مگر اینکه شما کاملاً واجد شرایط باشید.

در ایالات متحده، اداره کسب­و­کارهای کوچک  (The U.S. Small Business Administration) با برخی از بانک­ها برای ارائه برای اعطای وام به کسب­و­کارهای کوچک همکاری می­کند. بخشی از وام با اعتبار کامل دولت ایالات متحده تضمین می­شود. این گونه وام­ها که با هدف کاهش ریسک مؤسسات وام اعطا می­شوند، به صاحبان مشاغل، اجازه می­دهد منابع مالی مورد نیازشان را دریافت کنند.

تأمین مالی سرمایه‌ای چیست؟

اگر تا به حال سریال «Shark Tank» در شبکه ABC را تماشا کرده باشید، ممکن است یک ایده کلی در مورد چگونگی تأمین مالی از طریق سهام داشته باشید. تأمین مالی سهام از طریق سرمایه­گذاران تأمین می­شود این سرمایه­گذاران اغلب به عنوان سرمایه­گذار خطر پذیر یا سرمایه­گذار فرشته شناخته می­شوند. یک سرمایه­گذار خطر­پذیر اغلب یک شرکت است نه یک فرد.

این شرکت­ها دارای شرکای، تیم­های وکلا، حسابداران و مشاوران سرمایه­گذاری هستند که نسبت به هرگونه سرمایه­گذاری بالقوه دقت لازم را انجام می­دهند. بنگاه­های سرمایه­گذاری اغلب با سرمایه­گذاری­های بزرگ سر و کار دارند و بنابراین روند کاریشان کند بوده و معاملات­شان اغلب پیچیده است.

در مقابل، سرمایه­گذاران فرشته معمولاً افراد ثروتمندی هستند که می­خواهند به جای ایجاد یک کسب و کار، مبلغ کمتری پول را در یک محصول واحد سرمایه­گذاری کنند. آنها برای شخصی مانند توسعه­دهنده نرم افزار که به بودجه سرمایه­گذاری برای تأمین مالی تولید محصول خود نیاز دارد، مناسب هستند. سرمایه­گذاران فرشته سریع کار می­کنند و شرایط ساده­ای را می­خواهند.

 مبانی تامین مالی یک کسب‌وکار (قسمت دوم و پایانی)

نظرات

برای این مطلب نظری ارسال نشده است.

ارسال نظر