راهکارهایی برای انجام بهترین سرمایه گذاری

۹ بهمن ۱۳۹۷
428 بازدید

سایت گروه جاوید– سرمایه گذاری در بهترین زمان و مناسب‌ترین صنعت، دغدغه عمده سرمایه گذاران است. بعضی از سؤال‌های شما در این مقاله کوتاه پاسخ داده می‌شود.

بیشتر مردم با بالا رفتن قیمت‌ها به فکر سرمایه گذاری می افتند نه با پایین آمدن قیمت‌ها. رکود اقتصادی که به تبع آن بالا رفتن قیمت‌ها اتفاق می افتد، سرمایه گذار را از ورود به بازار سرمایه باز می‌دارد. این طبیعی است. هر بازار ملتهبی پر ریسک و کم سود به نظر می‌رسد؛ ولی درواقع این طور نیست. چاره کار در مطالعه بازار است. تضمین درآمد شما در هر صنعت، برطرف کردن نیازهای موجود، آگاه بودن از وضعیت بنگاه اقتصادی در آینده و تدوین استراتژی مناسب برای نیل به اهداف است. سرمایه گذار با این سؤال مواجه است که بهترین نوع سرمایه گذاری چیست؟ بهترین ایده‌های سرمایه گذاری در ایران چیست؟ و سؤال‌هایی در این خصوص که مشاوران سرمایه گذاری به پاسخ درستی رسیده‌اند: «سرمایه گذاری بدون ریسک نداریم؛ اما با آگاه بودن از بازار هدف، می‌توان درصد ریسک سرمایه گذاری را به حداقل رساند.»

آیا سرمایه گذاری پر ریسک است؟

خیر. حتی اگر بپرسید: «آیا سرمایه گذاری کم ریسک است؟» هم پاسخ شما خیر بود. طیف گسترده‌ای برای ورود به بازار سرمایه وجود دارد؛ اما اینکه فقط با اتکا چند تیتر و خبر اقتصادی دست به سرمایه گذاری بزنید، هر نوع سرمایه گذاری از جانب شما، پر ریسک به حساب می‌آید؛ تنها به این دلیل که هیچ اطلاعات و برنامه جامعی برای اتکا وجود ندارد. شنیده‌ایم که بهترین نوع سرمایه گذاری در دوران تورم و یا همان سرمایه گذاری واقعی، ورود به بازار مسکن و زمین است. تعریفی که از ریسک کردن در زمان تورم وجود دارد، فضای سرمایه گذاری جاری را محدود می‌کند. یعنی شما با خرید مسکن و زمین، روی کالاهای قوی و ماندگار سرمایه گذاری کرده‌اید ولی از نوع، چگونگی و میزان درآمدتان مطمئن نیستید. پس بهتر است سؤال را اینگونه بپرسیم: «چگونه از ریسک کار کم کنیم؟» و «روی چه چیزی سرمایه گذاری کنیم؟»

تعریف سرمایه گذاری چیست؟

به زبان ساده، به درآمد رساندن بودجه‌تان و درواقع وارد بازار کردن وجوهتان از طریق مشاورهای کارآمد. این روزها از سرمایه گذارانی که راه ورود به بازار را پیدا نکرده‌اند و نگران از دست دادن سرمایه‌شان هستند اشاراتی نسبت به بازارهای خرید و فروش طلا و ارز، پس انداز کردن در بانک، خرید اوراق قرضه و یا اوراق مشارکت دیده می‌شود که عمده آن‌ها در حد ایده باقی می‌ماند. یکی از مهم‌ترین کارهایی که کارگزاری‌های مشاوره، تأمین و سرمایه گذاری برای کارفرما در نظر می‌گیرند، مشاور سرمایه گذاری، تحلیل و قیمت گذاری است. سرمایه گذاری شما توسط گروه مشاورین، کم ریسک و مطمئن می‌شود.

کجا می تونم سرمایه گذاری کنم؟

ارز، املاک و مستغلات، سکه و طلا، سپرده گذاری در بانک‌ها، بورس اوراق بهادار، صندوق سرمایه گذاری، خرید اوراق با درآمد ثابت، خرید بیمه عمر، استارت آپ و حتی سرمایه گذاری روی مهارت فردی. این موارد تنها گوشه‌ای از گستردگی ورود به بازار سرمایه هستند. اما همان طور که می دانید، اطلاع از عناوین سرمایه گذاری کافی نیست. استفاده از گروه مشاوران اقتصادی و کارشناسان زبده، به برنامه ریزی سرمایه گذار برای بدترین و بهترین اتفاق‌ها، جنبه علمی می‌دهد و وجود یک استراتژی موفق، نه تنها پاسخ کجا و چگونگی سرمایه گذاری را می‌دهد بلکه به مهمترین بخش ورود به بازار سرمایه هم جواب می‌دهد: «تدوین و نیل به اهداف بلند مدت که برای هر نوع سرمایه گذاری مفید است.»

«رویاتو زندگی کن»

گروه مشاورین جاوید با بهره مندی از کارشناسان زبده اقتصادی و مشاوران حوزه سرمایه، حامی سرمایه گذاران محترم است. «رویاتو زندگی کن»، در هر صورت به حرکتت ادامه بده و با استفاده از مشاوران ما برای مدیریت مالی دقیق بهره بگیر.

نظرات کاربران