سرمایه گذاری سودآور با پرورش آخرین بازمانده های دایناسور

۲۲ بهمن ۱۳۹۷
1661 بازدید
سرمایه گذاری در پرورش کروکودیل

سرمایه گذاری در پرورش کروکودیل

سایت گروه جاوید- شاید کمتر کسی به این فکر بیفتد که از کروکودیل هم می توان پول درآورد. کروکودیل ها، آخرین بازماندگان از نسل دایناسورها بوده و موجوداتی شگفت انگیز و رعب آورند. برای پرورش کروکودیل در ایران فرصت های بسیاری هست. زیرا همچنان بازار آن رقبای چندانی ندارد و این شغل یکی از بزرگ‌ترین فرصت‌های امروز محسوب می‌شود.

«کروکودیل پوزه کوتاه»، نوع خاصی است که در ایران بیشتر یافت می‌شود و با آب‌وهوای مناطق جنوبی به‌خصوص سیستان سازگاری قابل‌توجهی دارد. این حیوان می‌تواند طیف دمایی منفی ۳۰درجه تا مثبت ۳۰درجه را تحمل کند و تلفات بسیار کمتری در مقایسه با دیگر حیوانات پرورشی دارد. همین موضوع، کروکودیل را به یکی از حیواناتی تبدیل کرده که سرمایه‌گذاران با خیالی آسوده برای پرورش آن برنامه‌ریزی می‌کنند. یکی از مزایای پرورش کروکودیل در ایران این است که چنین حرف‌هایی هنوز بین بیشتر مردم ناشناخته است و تاکنون به دلیل عدم آگاهی، رقابت میان شاغلان آن محسوس نیست. آمارها نشان می‌دهد، هم اکنون در ایران ۵‌نفر موفق به دریافت مجوز برای  پرورش کروکودیل شده‌اند. بنابراین، در آینده افق روشنی برای افرادی که قصد دارند، وارد این حرفه شوند، وجود دارد.

گردش مالی ۳۵۰هزار دلاری  پرورش کروکودیل

یک کارشناس بازار کروکودیل در کشور با اشاره به قیمت کروکودیل های وارداتی می گوید: قیمت، بسته به سن حیوان متغیر است با این حال قیمت تخم کروکودیل های وارداتی بالغ بر ۳۰۰دلار است و این قیمت برای نمونه هایی که تخم گذاری هم می کنند به ۱۰ تا ۱۵هزار دلار می رسد.

وی، با اشاره به قیمت پوست کروکودیل در دنیا بیان می کند: پوست کروکودیل با توجه به شکل نگهداری آن توسط فروشنده، سالم بودن، بدون پارگی بودن و شیوه پرداخت پوست در۳ درجه قیمت گذاری می شود که قیمت پوست یک کروکودیل ۵/۱ متری و درجه یک حدود ۵/۴ میلیون تومان است.

این کارشناس درباره قیمت گوشت کروکودیل می افزاید: علاوه بر کاربری در طب سنتی و رستوران های توریستی، گوشت این حیوان به عنوان غذا توسط ساکنین شرق آسیا مصرف می شود که قیمت آن کیلویی ۲۵دلار است.

سرمایه گذاری سودآور با پرورش آخرین بازمانده های دایناسور

خواص دارویی اجزای بدن تمساح

به گفته محققان، گوشت تمساح دارای خواص دارویی زیادی است و در درمان برخی بیماری‌ها مانند آسم، دردهای عضلانی و تقویت قوای بدنی کاربرد دارد. وجود عاملی به‌نام «کروکودیلین» در خون این جانور که قدرت آن تا ۵۰۰بار قوی‌تر از آنتی‌بیوتیک‌های موجود است و توانسته ویروس ایدز را در محیط آزمایشگاهی به‌آسانی از بین ببرد، این امید را در دل دانشمندان ایجاد کرده که با خون تمساح به جنگ ایدز روند.

هم‌اکنون در کشورهای مختلف تحقیقات برای یافتن دارویی با استفاده از خون تمساح برای درمان این بیماری مهلک ادامه دارد. چند خاصیت دارویی در حال بررسی دیگر نیز به اجزای تمساح نسبت می‌دهند که استفاده از کروکودیلین در درمان عفونت‌های مقاوم به تمامی آنتی‌بیوتیک‌ها در سیستم تنفسی، ادراری از جمله آنهاست.

همچنین از پودر استخوان تمساح برای درمان سرطان پوست که یکی از شایع‌ترین سرطان‌های شناخته شده است، استفاده می‌شود.استفاده از خون تمساح در سرم‌سازی و سم‌زدایی مجروحان شیمیایی مورد دیگر است. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد از خون این خزنده می‌توان در سم‌زدایی از بدن مجروحان شیمیایی استفاده کرد.

 

سرمایه گذاری سودآور با پرورش کروکودیل

فرصت های سرمایه گذاری

به طور کلی، اگر برای شما راکد بودن سرمایه به مدت ۳ سال مانعی ندارد، می‌توانید ۲ بچه کروکودیل بسته به سنشان، هرکدام به قیمت ۵۰۰هزار تا ۵میلیون تومان بخرید. این دو کروکودیل، به ۲ تا ۳ سال زمان نیاز دارند تا به بلوغ برسند. اگر فرض کنیم، پس از تخم‌گذاری، ۳۰ سر کروکودیل به آنها افزوده شود، می‌توان آنها را در همان روزهای نخست به قیمتی حدود۵۰۰هزار تومان فروخت یا برای درآمد بیشتر منتظر ماند تا رشد آنها کامل‌تر شود، اما می‌توان کار را با ۲ کروکودیل مولد شروع کرد. هر حیوان مولد حدود ۱۰ تا ۱۵میلیون تومان قیمت دارد. این مولدها بعد از جفت‌گیری، با احتساب به ثمر رسیدن ۳۰ تخم، یک جمعیت بزرگ را به وجود می‌آورند. اگر نیمی از آنها نر و نیمی دیگر ماده باشند، به هرکدام از جفت‌ها برای سال بعد ۳۰ کروکودیل دیگر افزوده خواهد شد. بدون احتساب قیمت زمین و آب موردنیاز برای آن، باید حداقل سرمایه‌ای نزدیک به یک‌میلیارد تومان در اختیار داشته باشید.

به عقیده کارشناسان، ۸ تا ۱۰ سال زمان نیاز است که هر حیوان به وزنی معادل ۲ تا ۳ تن برسد و آماده برای کشتار شود؛ در این مرحله است که درآمد اصلی شما به حسابتان واریز خواهد شد. قیمت حیوان براساس سن آن تعیین می‌شود. یعنی هرچه سن کروکودیل بیشتر باشد، مبلغ بیشتری را برای خرید آن باید هزینه کرد. ارزش آن در سنین نزدیک به ۱۰ سالگی تا ۵۰میلیون تومان هم می‌رسد.
همان‌طور که گفته شد، کروکودیل‌های مولد، تقریبا ۲ یا ۳ساله هستند و حدود ۷ سال زمان نیاز است تا به مرحله کشتار و بهره‌برداری برسند. حال چگونه می‌توان در این ۷ سال، از این حیوان درآمد کسب کرد؛ مضاف بر اینکه آنها روزانه به نیم کیلو گوشت احتیاج دارند؟
یکی از راه‌های درآمدزایی، جذب توریست و فروش نوزادان است. از آنجا که این حیوان برای بسیاری از مردم دیدنی است و وجود آن حس کنجکاوی بیشتر افراد را برمی‌انگیزد، می‌توان زمین مورد‌نظر را به ‌گونه‌ای آراست که مانند یک استادیوم باشد. چگونگی ساخت محوطه و زیبایی آن، موردی است که باید بدون هیچ احتیاطی برای آن هزینه کرد. شاید بیش از نیمی از یک‌میلیاردی که عنوان شد، برای طراحی و ساخت محوطه توریستی خرج شود. البته، برای اجرای چنین ایده‌ای باید تعداد کروکودیل‌ها به اندازه قابل توجهی برسد که آن هم جای نگرانی ندارد. زیرا این حیوان در اسفندماه هر سال جفت‌گیری کرده و تا اردیبهشت سال بعد، ۶۰ تا ۷۰ تخم می‌گذارد. در دنیای طبیعت به دلیل وجود دشمنانی از قبیل پرندگان، روباه، شغال و… شاید حدود ۳۰درصد آنها به نوزاد تبدیل شوند اما به یقین با پرورش آنها در محیط‌های حفاظت شده، تعداد بیشتری از تخم‌ها سالم خواهند ماند.
نوزادان به محض تولد نیاز دارند که وارد آب شوند. بنابراین، ساخت حوضچه‌ای مناسب با دمای آب حدود ۳۲درجه ضروری است. کشیدن توری، دور محوطه کروکودیل‌ها و احتیاط هنگام تغذیه آنها از ملزوماتی است که اگر رعایت نشود، جان کارگر را به خطر خواهد انداخت. ناگفته نماند که برای هر ۱۰ کروکودیل به یک کارگر ماهر نیاز است.

برای خرید کروکودیل می‌توانید به شهرستان‌های این چه برون گنبد، گرگان، نیشابور، کیش و سرباز (از توابع سیستان و بلوچستان) مراجعه کنید. حمل آنها در اتاقک‌های مخصوصی انجام می‌گیرد و هزینه آن بنا به طول مسافت متفاوت است. البته در صورت داشتن مجوز، می‌توانید نوع مولد را از کشورهایی مانند استرالیا وارد کنید، اما به طور حتم به درد سرش نمی‌ارزد. بهتر است که زمین شما در مناطق گرمسیر و پرآب ایران مانند بندرعباس، قشم، کیش و… باشد. زیرا سرمای هوا تکثیر کروکودیل‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و از تولید آنها می‌کاهد.

اگر پرورش کروکودیل برای شما هم جذاب است و به این صنعت علاقه مند شده اید، می توانید جهت مشاوره تامین مالی، تدوین طرح توجیهی و آغاز این سرمایه گذاری سودآور، با گروه مشاورین جاوید سرمایه صدرا تماس بگیرید. مشاورین ما، همواره در کنار شما و راهنمای شما خواهند بود. 

نظرات کاربران