به مناسبت روز جهانی سرطان/ فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت

۱۵ بهمن ۱۳۹۷
344 بازدید

سایت گروه جاوید– روز جهانی مبارزه با سرطان، بهانه‌ای شد برای پرداختن به موضوع «فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت». با افزایش تعداد مصرف کننده‌های جهان، صنعتی شدن کشورها، تنوع خوراکی‌، آب و هوایی و افزایش بیماری، دولت‌ها به جذب سرمایه برای ورود به حوزه سلامت روی آورده‌اند. بعنوان مثال آمریکا با سرمایه‌گذاری ‌۱۶ میلیارد دلاری در ورزش یوگا، روی سلامت شخصی افراد کار می‌کند. همچنین این کشور با ورود تکنولوژی به حوزه سلامت، یکی از کشورهای پیشرو در فناوری حوزه سلامت به حساب می‌آید. کارآفرینی حوزه سلامت، پیش از آن‌که احتیاج به مدرک دانشگاهی داشته باشد، نیازمند علاقه و اطلاعات کافی است. سرمایه بخش خصوصی در کنار ایجاد بستر مناسب از طرف دولت، بعنوان فرصت های سرمایه‌گذاری در بخش بیوتکنولوژی، منجر به پیشرفت در درمان بیماری‌هایی مثل سرطان و درآمدزایی از راه‌هایی چون «گردشگری سلامت» می‌شود.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش بیوتکنولوژی

هیچکس نمی‌تواند منکر تأثیر زیاد سرمایه‌گذاران در فرآیند رشد یک کسب و کار شود. حوزه‌ سلامت در ایران با وجود رشد فراگیر بیماری در دنیا و همچنین اهمیتی که انسان بیش از پیش به سلامت خود می‌دهد، همچنان با مسایلی چون مشکلات مالی، سیستم بوروکراسی حاکم در این حوزه، هماهنگ شدن با قوانین موجود، رقابت و سایر چالش‌ها دست و پنجه نرم می‌کند. این درحالی است که با معرفی مناسب فرصت‌ها یا بسته‌های سرمایه‌گذاری حوزه سلامت، سرمایه‌گذاری در حوزه درمان، ساخت، تجهیز و بهره‌برداری از مراکز جامع سرطان و در نهایت ایجاد بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری، تحولی عظیم در این حوزه رخ می دهد که نتیجه آن انجام مسئولیت اجتماعی سرمایه‌گذار و به روز شدن کشورمان در زمینه درمان بیماری‌‌ها، می‌شود.

پتانسیل ایران در گردشگری سلامت

هزینه پایین درمان در ایران باعث جذب توریست شده است. حتمن درباره گران تمام شدن استفاده از خدمات دندانپزشکی در کشورهای اروپایی و آمریکایی شنیده‌اید. غیر از این، هر سال تعداد نفرات زیادی برای انجام عمل زیبایی به ایران سفر می کنند. طبق آمار رئیس اداره گردشگری وزارت بهداشت، در سال گذشته ۳۰۰ هزار نفر گردشگر سلامت به ایران سفر کرده‌اند. با وجود این آمار، هیچگاه به صورت جدی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه پرداخته نشده است. بعنوان مثال، یکی از موضوعاتی که در «گردشگری سلامت» باید مهم تلقی شود، علاوه بر جذب گردشگر سلامت بدن، ایجاد جذابیت برای ورود گردشگران سلامت روان به ایران است. طبیعت کشورمان انتخاب مناسبی برای استراحت و آرامش روان تلقی می‌شود. گردشگران سلامت، چه روحی و چه جسمی، به هرحال انتظار فضایی آرام و امکانات مناسب را دارند. این مسأله‌ای است که سرمایه‌گذاران باید نگاهی جدی‌تری به آن بیاندازند.    – درباره این مهم به زودی در سایت جاوید مقاله‌ای منتشر خواهیم کرد. – اما پیش از آن، خوب است اشاره‌ای هم به فضای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در حوزه‌ سلامت و گردگشری – داخلی – سلامت بکنیم. در سال‌های اخیر تلاش‌هایی از جانب مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برای تبدیل این جزیره به مرکز درمانی سرطان انجام شده است. آب و هوای کیش و موقعیت آن، نمونه یک انتخاب خوب برای این پروژه به حساب می‌آید. اما همانطور که پیش از این هم گفته شد، بدون حضور سرمایه‌گذاران برای ساخت بیمارستان‌های مجهز بیشتر، ساخت مکان‌هایی برای استراحت، هتل، جذب و دعوت اساتید پزشکی به این جزیره، ایده پیشِ‌رو عملی نخواهد شد.

درمان کودکان مبتلا به سرطان از طریق هیپنوتیزم

لادن قائدی فار‌غ‌التحصیل رشته روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد اهواز، پس از دوسال پژوهش، طرح «درمان تکمیلی کودکان مبتلا به سرطان از طریق تصویرسازی ذهنی» را ارایه داده است. این طرح موفق، با چالشی اساسی روبه رو است. کمبود امکانات بیمارستان‌ها برای گذراندن دوره درمان ۶ ماهه از مسایلی است که این روانشناس در طرح توجیهی خود به آن اشاره می‌کند. تنها راه حل آن جذب سرمایه برای ساخت و تجهیز مراکزی با اتاق‌های مجهز به ابزار درمانی است. همان‌طور که می‌بینید، در ایران، فرصت‌های شغلی، کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت، به خصوص سرطان، بسیار هستند. می‌توانید برای آگاهی از این فرصت‌ها با  گروه جاوید کارگزار تأمین سرمایه در تماس باشید.

 توسعه خدمات سلامت

ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت گسترده‌اند. از مقوله‌های مهمی که در این حوزه می‌توان به آن اشاره کرد، توسعه کسب و کارهای سلامت دیجیتال است؛ که امروزه در دنیا از صنعت سلامت، صنعتی پویا ساخته است. در نهایت با ایجاد بستر مناسب از طرف دولت برای جلب حداکثری مشارکت بخش غیردولتی در توسعه خدمات سلامت و گرفتن مشاوره سرمایه‌گذاران محترم برای ورود به این صنعت، نتیجه برد – برد حاصل خواهد شد. فراموش نکنیم که امروزه، سلامت روح و جسم از اهمیت بسیاری برخوردار است. شهروندان در برابر هزینه‌هایی که بابت درمانشان پرداخت می‌کنند، توقع بهبود بیماری‌شان را دارند و هر بیمار از به‌روز‌ترین تکنولوژی و طرح‌هایی شبیه به طرح درمان تکمیلی کودکان سرطانی، استقبال می‌کند. فقط مانده به این که شرایطش به وجود بیاید.

«گروه تأمین سرمایه جاوید» حامی علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت است. «گروه سرمایه‌گذاری جاوید» با شعار «رؤیاتو زندگی کن» از سرمایه‌گذاری در صنعت سلامت استقبال می‌کند.

نظرات کاربران