قاسمی در گفت‌وگو با گروه تامین مالی جاوید، با بیان اینکه عدم ثبات در قوانین و مقررات یکی از مشکلات مهم بازار سرمایه است، اظهار کرد: مقررات در بازار سرمایه به راحتی تغییر می‌کند و حتی موضوعی که درباره آن تصمیم گرفته شده، دوباره قانونش عوض می‌شود که این امر ایجاد مشکل می‌کند.
وی بخش دیگری از مشکلات بازار سرمایه را مربوط به حوزه اقتصاد کلان، موضوعات سیاسی، تحریم‌ها و تاثیر آن‌ها بر این بازار دانست و گفت: در نیمه دوم سال شرکت‌های بنیادی مثل فلزات، پتروشیمی، صنایع معدنی و پالایشی توان رشد دارند، چراکه در زمان رشد بازار در شش ماهه نخست سال، این شرکت‌ها رشد چندانی نکردند و به نظر می‌رسد که رشد خواهند داشت.
مدیرعامل کارگزاری خوارزمی افزود: در عین حال رشد‌های چند برابری شرکت‌های کوچک در نیمه نخست سال را می‌توان تا حدودی حباب دانست، چراکه افزایش قیمت آن‌ها متناسب با رشد سودآوری این شرکت‌ها نبوده است.
قاسمی با بیان اینکه در حال حاضر 40 تا 50 درصد بازار حباب است، تصریح کرد: در واقع با رشد قیمت دارایی‌های فیزیکی با تجدید ارزیابی بخش فیزیکی به بخش مالی بازار تغییر جهت داده است.
وی با بیان اینکه در بازار سرمایه صنایعی داریم که با ارز 4200 تومانی کار می‌کنند، اظهار کرد: این صنایع باید شرایط‌شان تغییر کند و ممکن است که دیگر نتوانند ارز 4200 تومانی بگیرند، با این حال فلزات، پتروشیمی و سایر شرکت‌های بزرگ هنوز رشد خود را بر اساس سودآوری نکرده‌اند و جای رشد دارند.
مدیرعامل کارگزاری خوارزمی تاکید کرد که برای حفظ نقدینگی موجود در بازار سرمایه، باید از طریق عرضه‌های اولیه، جذابیت را برای سهام‌داران تازه وارد به بازار بورس افزایش داد تا مبالغ بیشتری را وارد بازار کنند.
قاسمی خاطرنشان کرد: در عین حال نهادهای مالی فعال بازار باید با برگزاری کارگا‌ه‌های آموزشی برای سرمایه‌گذاران جدید فنون لازم را به آن‌ها آموزش دهند.
انتهای پیام

نظرات

برای این مطلب نظری ارسال نشده است.

ارسال نظر