رئیس‌ هیات‌مدیره کارگزاری بانک خاورمیانه معتقد است که سهام‌های بنیادی هنوز ارزش خود را دارند و سرمایه‌گذاران باید در این سهم‌ها بمانند.
داریوش روزبهانه در گفت‌وگو با گروه تامین مالی جاوید با بیان اینکه معتقد به وجود حباب در بازار سرمایه نیستم، اظهار کرد: با توجه به نرخ دلار در ماه‌های اخیر می‌شد پیش‌بینی کرد که در نیمه دوم سال شاهد رشد شدیدی در شاخص بورس نباشیم.
وی با بیان اینکه اصلاح فعلی در بازار سبب ایجاد پنیک شده است، تصریح کرد: در حال حاضر گپ‌های قیمتی بالاست و برای یک دوره متوالی است که بسیاری از موقعیت‌ها در سودهای قابل توجه هستند.
رئیس‌ هیات‌مدیره کارگزاری بانک خاورمیانه افزود: این فرآیند شناسایی سود است که به نظر می‌رسد تا اوایل هفته آینده شاخص به 295 هزار برسد.
روزبهانه با بیان اینکه سهام‌های بنیادی هنوز ارزشمند است، گفت: پیشنهاد من این است که سهام‌داران در این سهم‌ها بمانند و نزدیک سهام سفته‌بازان نروند، از سوی دیگر به نظر می رسد که در وضعیت فعلی بازار در شرایطی خطرناکی نیست.
وی همچنین با اشاره به شرایط ماندن نقدینگی در بازار سرمایه، گفت: مکانیزم این کار فاند است و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک باید فعال‌تر باشند و دولت نیز تبلیغات بیشتری انجام دهد، از سوی دیگر کارگزاری‌ها نیز باید پول‌هایی که وارد بازار می‌شوند را به درستی مدیریت کنند.
به گفته رئیس‌ هیات‌مدیره کارگزاری بانک خاورمیانه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند در این زمینه حرفه‌ای‌تر عمل کرده و مشاوره بهتری بدهند.
انتهای پیام

نظرات

برای این مطلب نظری ارسال نشده است.

ارسال نظر