مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس معتقد است که عوامل موثر بر رشد بازار سرمایه پایدار است و نقدینگی از این بازار به راحتی خارج نخواهد شد.
بهمن اسماعیلی در گفت‌وگو با گروه تامین مالی جاوید، با بیان اینکه عرضه و تقاضا در بازار سرمایه جریان دارد، اظهار کرد: سهام‌های بنیادی جای رشد دارند و در هفته‌های آتی این فضای هیجانی که بر بازار حاکم است نیز متعادل خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه اصلاح در هر روندی طبیعی است، گفت: همانطور که رشد و همرنگ‌شدن بازار در ماه‌های اخیر غیرطبیعی بود، در اصلاح هم ممکن است چنین اتفاقاتی بیفتد که دائمی نخواهد بود و بازار به حالت متعادل خود بازمی‌گردد.
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس با اشاره به برخی از سهم‌های بنیادی، تصریح کرد: سهام فولاد مبارکه، فولاد کاوه، پتروشیمی‌ها و تاپیکو در نیمه نخست سال رشد چندانی نکردند و به نظر می‌رسد که در نیمه دوم سال رشد داشته باشند.
اسماعیلی با بیان اینکه رشد بازار در شش ماهه نخست سال جاری غیرطبیعی بوده است، اظهار کرد: اصلاح این فرآیند نیز غیرطبیعی خواهد بود و هفته آینده بازار متعادل می‌شود، اما نکته اینجاست که این متعادل‌شدن بر اساس عرضه و تقاضا خواهد بود یا از طریق دستوری؟
وی با بیان اینکه گزینه‌های جایگزین بازار سرمایه در حال حاضر مسکن، ارز و بانک است، گفت: بازار مسکن که اوضاع خوبی ندارد و اصلا توصیه برای سرمایه‌گذاری نمی‌شود، بازار ارز نیز در حال حاضر چندان تغییری ندارد و اگر هم داشته باشد بازار سرمایه از آن جا نمی‌ماند، به طور کلی بازدهی بازار سرمایه در مقایسه با سایر بازارها در این مدت قابل مقایسه نبوده است.
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس با بیان اینکه هر چه به انتهای سال نزدیک می‌شویم، بازدهی شرکت‌های صادراتی و بورس کالا بهتر می‌شود، تصریح کرد: در شش ماهه نخست سال جاری 70 درصد رشد در بازار سرمایه داشتیم و این در حالی است که سود بانک حداکثر 23 تا 24 درصد است.
اسماعیلی اضافه کرد: از سوی دیگر این حجم نقدینگی که وارد بازار سرمایه شده به این راحتی و با معامله یک یا دو هفته از بازار خارج نمی‌شود، چراکه عواملی که باعث رشد بازار بوده، کماکان پایدار است.
انتهای پیام

نظرات

برای این مطلب نظری ارسال نشده است.

ارسال نظر