هر کسب‌وکاری برای رسیدن به موفقت نیازمند منابع مالی کافی است؛ و یکی از بهترین راه‌های تامین مالی، ارتباط موثر با سرمایه‌گذاران گوناگون است. در این میان متخصصان تامین مالی، از طریق ارائه مشاوره تامین مالی به صاحبان ایده، کسب‌وکار و...، می‌توانند شانس آنها را برای موفقیت در جذب سرمایه افزایش دهند.

مشاوران تامین مالی، کسب‌وکار مدنظر را از دیدگاه‌های گوناگون مورد بررسی قرار داده و نقاط ضعف آن را در زمینه کسب اعتماد سرمایه‌گذار و جذب سرمایه، گوشزد کرده و در نهایت راه‌کارهایی برای اصلاح ضعف‌های مطرح شده ارائه می‌دهد.

خدمات قابل ارائه در زمینه مشاوره تامین مالی

دریافت مشاوره تامین مالی، مانند مشاوره در هر زمینه دیگری، موجب بهبود روندها و فرآیندهای انجام کار می‌شود. به‌طور خلاصه یک مشاور تامین مالی دقیقا مانند یک مشاور مهاجرت، کمک می‌کند با هزینه کمتر، در زمانی کوتاه‌تر و شانس موفقیت بیشتر، فرآیند تامین مالی پروژه خود را پیگیری کنید.

به‌طور دقیق‌تر خدمات قابل ارائه از طریق مشاوره تامین مالی شامل موارد زیر است:

  1. ارائه مشاوره با هدف تدوین صحیح و اصولی مستندات مورد نیاز در زمینه تامین مالی، از جمله ارائه پیشنهادات و راهنمایی‌های لازم در زمینه تهیه طرح توجیهی و پیشبینی جریان‌های نقدی، به شکلی که سرمایه‌گذاران فعال در حوزه‌های گوناگون را برای سرمایه‌گذاری روی پروژه مدنظر قانع کند.
  2. ایجاد ارتباط و توصیه منابع گوناگون برای یافتن سریع‌تر و کم‎هزینه‌تر سرمایه‌گذار، به نحوی که فرآیند تامین سرمایه از نظر میزان هزینه‌ها و دوره زمانی، قابل پیشبینی باشد.
  3. اطلاع از روش‌ها و سازوکارهای تامین مالی، آشنایی با ملاحضات حقوقی، ریسک‌های اجرایی و تعهدات آتی، در زمینه جذب سرمایه نیز، از دیگر حوزه‌های مطرح در زمینه مشاوره تامین مالی است.
  4. در نهایت مشاور تامین مالی با بررسی دقیق نیازهای پروژه، پیشنهاداتی را ارائه می‌دهد که بهینه‌ترین ترکیب در زمینه تامین مالی را داشته باشد؛ و ریسک تامین سرمایه را به کم‌ترین میزان ممکن کاهش دهد.

ویژگی‌های مشاوره تامین مالی در گروه مشاوره سرمایه‌گذاری جاوید

مراکز زیادی در زمینه مشاوره تامین مالی فعالیت می‌کنند؛ اما اعتماد در این زمینه برای هر کسب‌وکاری می‌تواند سخت و پیچیده باشد. ما در گروه مشاوره سرمایه‌گذاری جاوید، این اعتماد را بر اساس شفایت در روش کار و تعهدات خود در ارائه خدمات، ایجاد می‌کنیم. در ادامه به بررسی ویژگی‌های مشاوره برای تامین سرمایه در گروه مشاوره سرمایه‌گذاری جاوید پرداخته‌ایم.

استفاده از روش‌های علمی

اولین اصل در ارائه مشاوره درست، پایبندی به اصول علمی است. ارائه مشاوره بر اساس حدسیات، تجارب روزمره و اطلاعات عمومی، آن چیزی است که در گروه مشاوره سرمایه‌گذاری جاوید ارائه نمی‌شود. ما با بهره بردن از افراد حرفه‌ای و تحصیل کرده در زمینه کسب‌وکار و تامین مالی، می‌کوشیم تا مشاوره‌هایی دقیق، بر اساس داده‌های قابل اتکا و روش‌های تجزیه و تحلیل علمی ارائه دهیم.

به همین دلیل در ابتدا صفر تا صد طرح تجاری شما توسط مشاوران ما مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گیرد؛ و نتیجه حاصل از آن بر ادامه مسیر مطالعه و مشاوره تامین مالی موثر خواهد بود.

استفاده از روش‌های علمی کمک می‌کند تا مستندات شما معتبرتر، قابل اعتمادتر و برای سرمایه‌‌گذاران جذاب‌تر باشد. همین‌طور این روش کار کمک می‌کند تا ریسک فعالیت‌های شما کم‌تر بوده و خطر از دست دادن سرمایه جذب شده به کم‌ترین میزان ممکن برسد.

رعایت اصول اخلاقی در مشاوره

نکته دوم و بسیار پر اهمیت در زمینه ارائه مشاوره تامین مالی رعایت اصول اخلاقی در مشاوره است. ما در گروه مشاوره سرمایه‌گذاری جاوید اصول اخلاقی مشخصی را در ارائه خدمات رعایت می‌کنیم. پایبندی کامل به تعهدات مطرح شده اولی اصل اخلاقی در این زمینه است. تمام تلاش ما بر این است که اگر متعهد به انجام کاری می‌شویم؛ آن کار را در زمان و با کیفیت متعهد شده به سرانجام برسانیم.

همچنین ما در بیان توانایی‌های تخصصی خود به اصل صداقت ایمان داریم. بنابراین اگر حوزه کسب‌وکار شما به‌گونه‌ای باشد که در حیطه تخصصی کارشناسان ما نباشد؛ بدون لحظه‌ای تامل، موضوع را با شما مطرح کرده و از ارائه مشاوره در زمینه‌ای که در آن تخصص نداریم پرهیز می‌کنیم.

در نهایت رازداری و رعایت اصل محرمانگی در بررسی طرح‌ها، ایده‌ها و برنامه‌های شما، سومین تعهد اخلاقی مهم و ضروری در ارائه مشاوره تامین مالی است؛ که ما با جدیت کامل به آن پایبند هستیم.

بی‌طرفی و توجه به منافع همه ذی‌نفعان

ما می‌کوشیم در ارائه خدمات مشاوره‌ای خود بی‌طرف بوده و بکوشیم طرح‌ها و مشاوره‌های ارائه شده با در نظر گرفتن منافع همه ذی‌نفعان موجود تهیه شود.

اگر به دنبال یک مشاور امین، متخصص و باتجربه در زمینه ارائه مشاوره تامین مالی هستید؛ همین امروز با گروه مشاوره سرمایه‌گذاری جاوید گروپ تماس بگیرید.

نظرات

برای این مطلب نظری ارسال نشده است.

ارسال نظر