پاشنه آشیل بسیاری از کسب و کارها در اجرای درست و به موقع طرح‌ها و ایده‌ها، تامین مالی نامناسب است. تامین مالی مالی نامناسب معانی مختلفی دارد. دریافت وام با سود بازپرداخت بالاتر از میزان سوددهی ایده و یا تامین مالی در بازه‌های زمانی پیشبینی نشده و موارد مشابه، همگی از جمله مواردی است که به نوعی تامین مالی نامناسب هستند. این در حالی است که بهره بردن از یک برنامه تامین مالی مناسب، می‌تواند شانس موفقیت کسب و کار شما را افزایش داده و در نتیجه به سود شما باشد. در ادامه این نوشته وب‌سایت گروه مشاوره سرمایه گذاری جاوید، درباره مزایای تامین مالی و دلایل سودآور بودن آن، نکاتی را مطرح می‌کنیم.

مزایای تامین مالی که برای شما سودآور است

در ایران تامین مالی پروژه‌های گوناگون در صنایع مختلف، به‌طور معمول از چند روش اصلی از جمله از طریق بازار پول (دریافت وام از بانک‌ها)، بازار سرمایه (فروش سهام) و سرمایه‌گذاری خارجی انجام می‌شود. در این میان نیز معمولا بازار پول در اولویت بسیاری از صاحبان کسب و کار است. طبیعتا هرکدام از این روش‌ها دارای مزایا و محدودیت‌های خاص خود هستند.

اولین مزیت تامین مالی برای یک کسب و کار، دریافت سرمایه لازم برای آغاز ایده یا توسعه آن کسب و کار است. بسیاری از صاحبان کسب و کار به این دلیل به دنبال روش‌های تامین مالی هستند؛ که راه‌کار دیگری برای تامین مالی به صورت شخصی ندارند. طبیعتا در این شرایط تامین مالی از طریق روش‌های ذکر شده، برای صاحبان کسب و کار این امکان را فراهم می‌کند تا ایده‌های خود را به اجرا درآورند؛ چراکه بدون سرمایه اولیه مشخص شده در طرح تجاری، امکان راه‌اندازی یا توسعه هیچ کسب‌وکاری وجود ندارد.

مزیت دوم استفاده از تامین مالی، امکان بهره بردن از سرمایه‌های بیرونی برای رشد کسب و کار است. بنابراین شما می‌توانید با امنیت خاطر بیشتر و با سرمایه‌های دریافت شده از طرق گوناگون، بدون درگیر کردن سرمایه‌های نقدی خود، پروژه مدنظر را آغاز کنید. در این شرایط اگر طرح تجاری شما با مبانی اصولی تدوین شده باشد؛ می‌توانید بدون صرف هزینه مستقیم و از طریق روش‌های تامین مالی، امکان رشد کسب و کار خود را فراهم کنید.

مزیت دیگر استفاده از روش‌های تامین مالی برای راه‌اندازی یا توسعه یک کسب و کار، امکان استفاده از روش‌های بازپرداخت متنوع و در اقساط طولانی مدت است. این ویژگی کمک می‌کند؛ تا بتوانید پیشبینی دقیقی از زمان رسیدن به نقطه سر به سر و سوددهی داشته باشید. طبق همین اطلاعات نیز می‌توانید تخمین بزنید که کدام روش تامین مالی، با کدام درصد سود و با کدام زمان‌بندی پرداخت، برای کسب و کار شما مناسب است.

در نهایت فراموش نکنید برای آنکه بتوانید از تمامی مزایای تامین مالی بهره ببرید؛ باید بتوانید همه چیز را به دقت بررسی کرده و پیشبینی‌های نسبتا دقیقی از روند فعالیت‌ها داشته باشید. در این شرایط بهره بردن از خدمات یک تیم مشاوره تامین مالی می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

گروه مشاوره سرمایه گذاری جاوید، در زمینه ارائه انواع راه‌کارهای تامین مالی دارای سال‌ها سابقه و تجربه است؛ و می‌کوشد در تمامی مراحل کار، از مرحله تایید ایده، تهیه طرح تجاری و طرح توجیهی و در نهایت روش تامین مالی، مشاوره کامل و عملیاتی لازم را به شما ارائه دهد.

نظرات

برای این مطلب نظری ارسال نشده است.

ارسال نظر