اول سلامتی بعد کار

گروه جاوید از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا به امروز ملزومات پیش‌گیری از ابتلا و گسترش بیماری کووید-۱۹ را برای همه همکاران فراهم کرده و همواره بر استفاده از این موارد و رعایت فاصله اجتماعی در محیط کار تاکید و نظارت می‌کند. از سوی دیگر با توجه به گستردگی و اهمیت موضوع از دیدگاه مسئولیت اجتماعی یا حتی انسانی، با ارسال مواردی همچون شیلد و استندهای حاوی مواد ضدعفونی‌کننده به مکان‌های مختلف دیگران را در تشویق به رعایت اصول مربوطه در پیش‌گیری از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ یاری کرده است.

کرونا سرسختانه به حضورش ادامه می‌دهد. همه خیلی دوست داریم و فکر می‌کنیم چه خوب می‌شد کرونا یکباره شرّش کم می‌شد و می‌رفت پِی کارش ولی متاسفانه این اتفاق فعلا رخ نداده و چشم‌انداز رسیدن به واکسن یا درمان هم خیلی روشن نیست گرچه امیدهای زیادی وجود دارد که این اتفاق بیافتد اما سخت‌ترین دوره در عصر کرونا تازه از راه رسیده و اکثر کشورهای جهان را دوباره به درگیری بیشتر کشانده است. در کشور خودمان دیروز ۲۷۲ نفر جان باختند که این بیشترین میزان از ابتدای شیوع این بیمیاریست. پس لازم است رعایت کنیم. امروز می‌بینیم که زندگی‌ها با شدت بیشتری به هم پیوند خورده‌اند. «بنی آدم اعضای یک پیکرند» را در عصر حاضر به وضوح می‌توان لمس کرد. من اگر مواظب نباشم، دیگری لطمه می‌خورد. هر فرد اگر علائم شبیه به سرماخوردگی دارد باید خودش را قرنطینه کند و به محل کار و خانواده‌اش اطلاع دهد و در صورت لزوم آزمایش‌های مربوطه را انجام دهد.
پزشکان هم خیلی تاکید دارند که زدن ماسک می‌تواند تا حد زیادی از سرایت و گسترش ویروس کرونا پیش‌گیری کند. برای همین تنها موضوعی که فعلا در دست داریم یا دقیق‌تر بگویم باید به صورت داشته باشیم، ماسک است و در کنار آن رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت فردی خصوصا شستن دستان با آب گرم و صابون به مدت بیست ثانیه مطرح است و ضدعفونی مداوم دست‌ها و سطوح با الکل ۷۵ درصد ضرورت دارد. اخیرا یک تحقیقی نشان داده که این ویروس روی برخی سطوح تا ۲۸ روز باقی می‌ماند. ضمناً نزدیک به نیمی از افراد مبتلا شده در محیط درمانی گرفتار این ویروس شده‌اند. در شرایط سخت‌تر و یا اگر فردی بخواهد بیشترین حد رعایت را به کار گیرد، استفاده از شیلد محافظ برای جلوگیری از سرایت و ابتلا به این ویروس ضروری به نظر می‌رسد. فعلا بیش از این از بشر برنیامده و اندک داروها یا واکسن‌هایی که در مورد آنها صحبت می‌شود هنوز تاییدیه رسمی از هیچ مرجع ذی‌صلاحی کسب نکرده‌ است. از زمان کشف ویروس کرونا در شهر ووهان چین در سال ۲۰۱۹ تا به امروز نزدیک به ۱۱ ماه می‌گذرد و آمار رسمی نشان می‌دهد که بیش از ۳۸ میلیون نفر به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. لذا تا زمانیکه واکسن یا درمان قطعی برای این ویروس پیدا شود باید ماسک بزنیم و فاصله اجتماعی را رعایت کنیم.

 

 

 

نظرات

برای این مطلب نظری ارسال نشده است.

ارسال نظر