در این مقاله قرار است به  10 دلیل اصلی  که امر سرمایه گذاری را از یک انتخاب به یک اجبار تبدیل کرده است  اشاره کنیم.

برای مشاهده اصل این مقاله میتوانید در سایت    allbusiness   مراجعه نمایید.

دقت نمایید این مقاله نسبت به شرایط اقتصادی ایران  کمی تغییر  کرده است.

برای ساختن ثروت باید حتما پول خود را سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری به شما این امکان را می دهد که پول خود را در یک وسیله نقلیه قرار دهید که در حال حرکت به در سربالایی است.

اگر سرمایه گذاری نکنید ، فرصتهای لازم برای افزایش ارزش مالی خود را از دست  می دهید. البته شما این امکان نیز وحود دارد    که پول خود را در سرمایه گذاری ها از دست دهید ،(بالاخره ماشین امکان دارد خراب شود یا حتی به سمت پایین برگردد) اما اگر عاقلانه سرمایه گذاری کنید ، احتمال کسب پول بیشتر از زمانی است که هرگز سرمایه گذاری نکنید بسیار بیشتر است.

در زیر ده دلیل اصلی برای سرمایه گذاری بیان شده است :

 

1. پول خود را  بیشتر کنید :

سرمایه گذاری پول این امکان را می دهد که شما پول خود را بیشتر کنید. اکثر روش های سرمایه گذاری ، مانند سهام ، گواهی سپرده یا اوراق قرضه ، بازپرداخت پول شما را برای بلند مدت ارائه می دهند. این بازده باعث می شود پول شما بیشتر شود  و به مرور زمان ثروت زیادی ایجاد کند.

2.پس انداز  

همانطور که مشغول کار هستید ، پس انداز بازنشستگی نیز باید پس انداز کنید. پس انداز  خود را در سبد سرمایه گذاری ها ، مانند سهام ، اوراق قرضه ، املاک و مستغلات ، مشاغل یا فلزات گرانبها قرار دهید. سپس ، در سن بازنشستگی ، می توانید از وجوه حاصل از این سرمایه گذاری ها زندگی کنید.

بر اساس روحیات شخصی خود در مورد خطر کردن ، می توانید سرمایه گذاری  را در رده کم خطرتر انجام دهید. ریسک بیشتر شانس کسب ثروت بیشتر را افزایش می دهد. با سرمایه گذاری های خود هرچه پیرتر می شوید محافظه کار تر می شود ، به خصوص هنگامی که در سن بازنشستگی هستید .

3.بازده بالاتری کسب کنید

برای اینکه بتوانید پول خود را زیاد کنید ، باید آن را در مکانی قرار دهید که بتواند نرخ بازده بالایی را کسب کند. هرچه نرخ بازده بالاتر باشد ، درآمد بیشتری نیز کسب خواهید کرد  بنابراین ، اگر می خواهید شانس بیشتری برای بازپرداخت پول خود داشته باشید ، باید در سرمایه گذاری پول خود کاوش و بررسی کنید.

4.به اهداف مالی برسید

سرمایه گذاری می تواند در رسیدن به اهداف بزرگ مالی  شما کمک کند. اگر پول شما نسبت به حساب پس انداز سود بیشتری داشته باشد ، هم در درازمدت و هم در دوره ای سریع تر درآمد بیشتری کسب خواهید کرد. این بازده سرمایه گذاری شما می تواند در جهت اهداف اصلی مالی ، مانند خرید خانه ، خرید ماشین ، شروع کار تجاری خود یا قرار دادن فرزندانتان از طریق کالج استفاده شود.این انتخاب ها موجب ایجاد انگیزه نیز می شود.

 

5- سرمایه گذاری های بدون مالیات یا کم مالیات انجام دهید

برای انتخاب محل سرمایه گذاری سعی کنید میزان مالیات در آن نوع سرمایه گذاری را بررسی کنیدو مثلا سرمایه گذاری که دربورس مالیات مستقیمی ندارد و شما فقط سهم کارگزاری را از معاملات پرداخت می کنید.

با توجه به عدم وجود اطلاعات مالی اشخاص و نبود قوانین صحیح در ایران سرمایه گذاری در طلا دسته دوم و مسکن نیز نسبت به میزان رشد هیچ مالیاتی ندارد. البته این سرمایه گذاری ها به دلیل تاثیر منفی در اقتصاد به هیچ وجه توصیه نمی شوند.

6. سرمایه گذاری را به متخصصان بسپارید

برخی موسسات مشاورسرمایه گذاری به طور کامل اطلاعات بهترین سرمایه گذاری را به شما می دهند. این مشاوران با توجه به میزان ریسک شما و مقدار سرمایه شما ،  بهترین انختاب های موجود را به شما ارائه می دهند.

برای انتخاب شرکت ها یا اشخاص مشاور حتما تخقیقات کامل را انجام دهید.

 

سرمایه گذار متخصص

کم خطر ترین روش سرمایه گذاری استفاده از شرکت های سرمایه گذاری می باشد.

 

7. شروع و گسترش یک تجارت

سرمایه گذاری بخش مهمی از ایجاد و گسترش مشاغل است. بسیاری از سرمایه گذاران دوست دارند از کارآفرینان حمایت کنند و در ایجاد مشاغل جدید و محصولات جدید مشارکت کنند. آنها از روند خلق و ایجاد مشاغل جدید و تحویل دادن آن مشاغل به اشخاص موفق که می توانند بازده  سرمایه گذاری را افزایش دهند لذت می برند .

 

8- از دیگران پشتیبانی کنید

بسیاری از سرمایه گذاران سرمایه گذاری در مردم را دوست دارند ، خواه صاحب مشاغل باشد ، چه هنرمند باشند و چه تولید کننده. این سرمایه گذاران احساس خوبی می کنند که دیگران به اهداف خود کمک کنند. شاید بازگشت سرمایه در این نوع سرمایه گذاری ها زیاد نباشد اما تاثیر مثبتی بر روی جامعه و گاهی اقتصاد عمومی می گذارند.

    سرمایه گذاری موفق 

9- پول خود را در قلک نیاندازید

 میزان تورم زیاد و کم ارزش شدن پول ملی ما در مقابل ارزهای  خارجی   یکی از دلایل حیاتی  نیاز به سرمایه گذاری می باشد. باقیماندن پول بدون سود یا حتی سود کم در دراز مدت موجب ضرر شما به دلیل از دست دادن ارزش پول می شود.

یکی از راهای حفظ ارزش پول سرمایه گذاری می باشد.

 

10. بخشی از یک سرمایه گذاری جدید باشید

سرمایه گذاری های جدید به پشتوانه پول نیاز دارند و آنها برای این حمایت به سرمایه گذاران توجه ویژه ای می کنند. ممکن است برخی از سرمایه گذاران از هیجان سرمایه گذاری در یک محصول یا خدمات جدید ، و یا بخشی از یک تجارت یا فیلم که آنها را با دنیایی پر زرق و برق معرفی می کند ، علاقه داشته باشند.

بسیاری از شما درباره اولین شرکای تجاری کمپانی های بزرگ شنیده اید.

نظرات

برای این مطلب نظری ارسال نشده است.

ارسال نظر