به گزارش خبرنگار گروه مشاورین جاوید، بانک مرکزی شش بانک را برای تامین ارز زائران اربعین مشخص کرده و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نیز این ارز را بسته به انتخاب مشتری به میزان 100 دلار یا 100 یورو در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.
بر اساس گفته مسئولان امر، زائران برای دریافت این ارز که تقریبا با نرخ آزاد خرید و فروش می‌شود باید در سامانه سنای مرکزی، ثبت‌نام و از طریق بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز آن را دریافت کنند.
از سوی دیگر در صورتی که همکاری لازم از سوی کشور عراق انجام شود، شعب بانک‌های ایرانی در خارج از کشور از جمله در عراق برای زائرانی که در تامین ارز به مشکل بر‌می‌خورند فعال خواهند شد و ارز مورد نیاز را در این شعب تامین می‌کنند.
البته مجوزی که بانک مرکزی برای تامین ارز زائران اربعین صادر کرده، فعلا برای تامین ارز در شعب داخل ایران است و این بانک به مردم هم توصیه کرده که ارز خود را در داخل کشور تامین کنند.
بنا بر اعلام بانک مرکزی، در راستای تسهیل شرایط سفر زائران گرامی عتبات عالیات در ایام منتهی به اربعین حسینی و با توجه به هماهنگی‌های به‌عمل آمده با بانک‌های منتخب ملی، ملت، تجارت، سپه، صادرات و پارسیان و نیز صرافی‌های مجاز، زائران محترم در صورت نیاز می‌توانند قبل از عزیمت به کشور عراق و در شهر خود نسبت به خرید حداکثر مبلغ 100 یورو و یا معادل آن به سایر اسعار به نرخ بازار ثانویه ارز، از بانک‌های منتخب و صرافی‌های مجاز به‌منظور پوشش برخی از هزینه‌های این سفر معنوی اقدام کنند.
انتهای پیام

نظرات

برای این مطلب نظری ارسال نشده است.

ارسال نظر