هر روز، مردم عادی، شرکت‌ها و ارگان‌های دولتی، میلیاردها یورو در اوراق قرضه، اوراق بهادار، سهام و صندوق‌های سرمایه، سرمایه‌گذاری می‌کنند. در این میان، بانک‌داران واسطه‌هایی هستند که به مشتریان خود از جمله افراد عادی، شرکت‌ها و ارگان‌های دولتی، کمک می‌کنند تا پولشان را در جای درستی سرمایه‌گذاری کنند. علاوه بر این، بانک‌دارانی که به این سرمایه‌گذاری‌ها کمک می‌کنند، مسئول خرید یا فروش اوراق بهادار از طرف مشتریان خود هستند. با این‌ حال، قبل از اینکه بانک‌داران سرمایه‌گذاری بتوانند به مشتریان خود کمک کنند، باید بدانند که چگونه می‌توانند به یک بانک‌دار سرمایه‌گذاری تبدیل شوند و به اهداف خود برسند.

زمانی که سراغ تحصیلات تکمیلی می‌روید

یک شرکت وابسته به بخش بانکی را انتخاب کنید. هیچ شعبه‌ی بانک سرمایه‌گذاری وجود ندارد. شما باید یک موضوع مرتبط مانند امور مالی، اقتصاد، تجارت یا حسابداری را انتخاب کنید. تمام شرکت‌های تابعه باید توافق داشته باشند. بانک‌ها به این موضوع بیشتر اهمیت می‌دهند؛ و یا حتی به دنبال دانشجویانی با مشخصات مهندسی و یا ریاضی‌دانان هستند. این دسته از دانشجویانی که بلدند با تکنیک‌های «کمّی» کار کنند، معمولن با تنظیم مفاهیم مالی مشکلی ندارند.

توانایی‌تان را برای استفاده از صفحات گسترده و نرم‌افزارهای مربوط به ارایه، گسترش دهید. برای اینکه در بانکداری سرمایه‌گذاری، با اعداد به مشکل برنخورید، باید دوره‌های مناسب را انتخاب کنید.

اطمینان حاصل کنید که ارایه‌های شما، کتاب‌های درسی را شامل می‌شوند.
هرکس از مایکروسافت‌اکسل و پاورپوینت استفاده‌ می‌کند، زمان زیادی را صرف نرم‌افزار جایگزین نمی‌کند.

یک کارآموزی انجام دهید. پس از فارغ‌التحصیلی، برای پیدا کردن کار در بانک سرمایه‌گذاری، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که قبل از فار‌التحصیلی، یک کار کارآموزی تابستانی در یک بانک سرمایه‌گذاری پیدا کنید.

سعی کنید چیزی از شرکت‌های بزرگ کسب کنید. چیزهایی که در ساختار کوچکتر شرکت‌های نیویورک یا لندن نیز هست. یک کارآموزی در یک بانک سرمایه‌گذاری کوچک ارزشمند است؛ این‌ها به اصطلاح «مغازه‌»ها نامیده می‌شوند و در سراسر جهان وجود دارند.
دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است کارآموزی در یک بانک کوچکتر آسان‌تر شود. این مهم می‌تواند واقع در شهر شما باشد. و البته می‌تواند نسبت به کاری که شما قبلن انجام داده‌اید، تخصصی‌تر باشد. به عنوان مثال، اگر شما در یک شرکت هواپیمایی کارآموزی کرده‌اید، برخی «مغازه‌»ها تقریبن به صورت انحصاری در وام دادن به شرکت‌های هواپیمایی تخصص دارند. همیشه ممکن است رقابت کمی وجود داشته باشد؛ بسیاری از دانشجویان از این ساختارهای کوچک خبر ندارند.
شما همچنین می‌توانید به جای کارآموزی کردن در یک بانک سرمایه‌گذاری، در یک بانک خرده‌فروشی فعالیت کنید. این مسئله خیلی هم خوب یا به نفعتان نیست؛ اما حتمن به شما کمک خواهد کرد.

کانال‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کنید. مثل همه‌جا، قبل از مصاحبه‌های استخدام، افراد را بشنناسید.

در صورتی که به بک مدرسه یا باشگاه سرمایه‌گذاری برخوردید، سریعن عضو شوید. این یک راه عالی برای رشد شبکه‌ی شما و ارتباطتان با کارفرمایان باالقوه است.
به گروه‌های مرتبط با بانک‌های سرمایه‌گذاری بپیوندید.
با فارالتحصیلان مدرسه‌تان که اخیرن به بانک‌های سرمایه‌گذاری پیوسته‌اند، صحبت کنید. شما می‌توانید با آن‌ها از طریق Readyforce،  Linkedin و یا حتی فیس‌بوک، تماس بگیرید. اگر آن‌ها در نزدیکی شما هستند، برای نهار با آن‌ها قرار بگذارید و اگر خیلی دور هستند، از طریق تماس تلفنی می‌توانید اطاعات کافی به دست آورید.
اگر برای دیدار با مردم مجبور به ترک شهر شدید، به هیچ‌وجه نگران نباشید. این فرایند همیشه رو به بهود است و منجر به پیشرفت شما می‌شود.

هنگامی که با بانک‌دارن دیدار می‌کنید، این نکته را درنظر داشته باشید که آن‌ها همیشه به دنیال کار کردن با افرادی هستند که می‌توانند نقششان را خوب بازی کنند.

لباس رسمی، شیک و نسبتن کلاسیک است. یادتان باشد که شما قرار نیست در خط مقدم مُد باشید.
اگر مارسی را به مقصد لندن ترک کردید، برای ملاقات هم با مردان و هم با زنان، لباس‌های رسمی مناسب داشته باشید.

 

با توجه به آن‌چه که بانکداران در مورد کسب و کار خود می‌گویند، بیشتر و بیشتر در مورد بانکداری سرمایه‌گذاری بیاموزید.

بسیاری از وب‌سایت‌های محبوب و وبلاگ‌ها  بانک‌داران سرمایه‌گذاری مورد هدفشان هستند و در مورد آن‌‌ها مطلب می‌نویسند. زبان مورد استفاده برای متخصصین امور مالی خاص است و به شما کمک می‌کند تا به یک ایده‌ی بهتر برای وضعیت بانک‌دار برسید.
وب‌سایت‌ها یک منبع حیاتی از اطلاعات روزانه برای بسیاری از متخصصین مالی، از جمله بانک‌داران سرمایه‌گذاری هستند. وبلاگ‌ها به شما اطلاعاتی در مورد اخباری که پایه‌ی معاملات را می‌سازد، می‌دهند.

 

 

سرمایه گذاری

در چرخه‌ی سوم

اگر شما در حال گذراندن دوره‌ی MBA هستید، تبدیل شدن به یک بانک سرمایه‌گذاری برایتان آسان‌تر است. بسیاری از بانک‌ها، استخدام‌های جدیدشان را از این مدارس انجام می‌دهند. وقت‌هایی که بانک‌ها از مدارس مورد هدفشان دیدن می‌کنند، سعی کنید شبکه‌ی ارتباطی‌تان را توسعه دهید. گسترش شبکه‌تان از طریق رد و بدل کردن کارت‌های تجاری و تماس با افراد صورت می‌گیرد.

«مغازه‌»ها را کشف / پیدا کنید. این‌طور نیست که همیشه بانک‌های کوچک از مدارس شما دیدن کنند. آن‌ها را از طریق شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌ی خود جستجو کنید. همیشه یک عنصر از فروش در بانک سرمایه‌گذاری وجود دارد؛ اگر شما شجاعت دارید که گوشی خود را بردارید و با آن‌ها تماس بگیرید، تحسین خواهید شد.

اگر شما چرخه‌ی سومی غیر از MBA انتخاب کنید، هنوز هم می‌توانید در این راه پیشرفت کنید! بانک‌های سرمایه‌گذاری، پروفایل‌های هوشمندی که در رشته‌های دیگر تهیه شده را دوست دارند و به آن‌ها علاقه نشان می‌دهند.

با مرکز راهنمایی مدرسه یا دانشگاه خود تماس بگیرید و از آن‌ها به عنوان یک منبع استفاده کنید! آن‌ها می‌توانند به شما در گزینش انتخاب‌های مناسب کمک کنند و مشاوره‌ی درست بهتان بدهند.
این را درک کنید که در عین اینکه نیاز دارید نقش خود را به درستی انجام دهید، باید هوشتان را نیز ثابت کنید. اگر به دنبال یک برنامه‌ی درسی ادبی هستید، باید یاد بگیرید که از یک صفحه‌ی گسترده، به‌ عنوان یک شعبده‌باز بهره ببرید.

او از صنعت دیگر، بدون اینکه حتی دیپلم داشته باشد، آمده است

این را بدانید که بانک‌ها معمولن کسی که مدرک ندارد را استخدام نمی‌کنند. این بسیار دشوار است که بدون داشتن مدرک، به یک بانکدار سرمایه‌گذاری نبدیل شوید؛ جای امیدواری هست که هنوز هم می‌توانید سعی خود را بکنید.

جزر و مد را در سطح آموزشی تغییر دهید. اگر شما هم جزء افرادی هستید که از یک بخش کاملن متفاوتی می‌آیدد، حضور در کلاس‌های MBA به شما کمک می‌کند. بانک‌ها اغلب مدرک کارشناسی نیمه‌وقت را نمی‌پذیرند؛ اما می‌توانید از این استدلال که «چقدر مایل هستید که تغییرات حرفه‌ای را ثابت کنید» بهره ببرید.

درخواست برای کارآموزی؛ حتی خود به خودی. این ممکن است کمی عجیب به نظر بیاید. اما بانک‌ها معمولن تمایل به استخدام کارآموزان دارند؛ پس اگر می‌خواهید حرفه یا شغلتان را تغییر دهید، بهتر است روی این موضوع کار کنید.

شبکه هوشمندانه. تماس با بانک‌های سرمایه‌گذاری و دوستانِ دوستانتان؛ و دعوت آن‌ها به نهار، برای مشاوره.

 

پس از پیوستن به یک بانک سرمایه‌گذاری

همان‌طور که می‌دانید، مشاغل در بانک‌های سرمایه‌گذاری، اغلب با آموزش شدید آغاز می‌شوند. مستحکم و با قدرت درس بخوانید تا بتوانید تحت تأثیر قرار دهید. بسته به شغلی که می‌خواهید در بانک انجام دهید، نیاز دارید تا برخی از امتحانات را پشت سر بگذارید. شما برای تبدیل شدن به یک بانک‌دار سرمایه‌گذاری، باید مجوز‌ها و اعتبارنامه‌هایتان را به‌دست آورید.

 

 

نکاتی برای راهنمایی

– هرچه بیشتر در مورد حرفه بانکی سرمایه‌گذاری یاد بگیرید، شانس بهتری دارید. شما باید بیشتر از آنچه که هستید، در مصاحبه‌هایتان سؤال بپرسید و درباره‌ی فرمول‌ها هم بیشتر یاد بگیرید. با کسانی که در حال حاضر در صنعت کار می‌کنند، بپرسید و از آن‌ها درباره‌ی فرهنگ تجارت و آنچه که برای موفق ماندن انجام می‌دهند، بپرسید.
– یک بانک‌دار سرمایه‌گذاری، برای موفق شدن، نیاز به کیفیت و مهارت دارد. مهارت‌هایی مثل تخصص در ارتباطات و گفت‌وگو و یا فعالیت‌های مثبت در یک تیم. این مسئله خیلی هم ربطی به کار شما ندارد. می‌توانید یک ریاضی‌دان باشید و یا فردی که در حال حاضر مستقل کار می‌کند. اعتماد و اخلاق کاری عالی نیز مورد نیاز است. اعتماد یکی از ضروری‌ترین عامل‌ها است؛ چرا که یک‌ بانک‌دار سرمایه‌گذاری ممکن است در هنگام کار با مشتریان، با بسیاری از مشکلات مواجه بشود.
– اکثر بانک‌داران سرمایه‌گذاری، چند مجوز دارند.
– یک بانک‌دار سرمایه‌گذاری که امتحان را گذرانده، مجوز خود را دریافت می‌کند و پس از آن، می‌تواند از طرف یک مشتری، شروع به خرید یا فروش کند.

 

یک نکته‌ی مفید

کارفرمایان می‌توانند برای حضور در سمینارها و کنفرانس‌ها و به منظور ماندن در کنار خدمات مالی و محصولات جدید و همچنین جمع‌آوری اطلاعات مفید، از یک بانک‌دار سرمایه‌گذاری استفاده کنند.

نظرات

برای این مطلب نظری ارسال نشده است.

ارسال نظر