• از صفر تا صد وام

  وام چیست؟

  احتمالا همه ما به خوبی می دانیم که وام چیست و با معنای آن آشنا هستیم. اما اگر قرار باشد یک تعریف کلی لغوی برای آن بنویسیم جامع ترین تعریف احتمالا این خواهد بود که: «وام یعنی پول، ملک، کالا و یا هر نوع دیگری از دارایی که از جانب یک فرد یا سازمان به فرد یا سازمان دیگری پرداخته می شود و اصل پرداخت به همراه میزان مشخصی از سود طی زمان مشخص باز گردانده می شود.»

 • مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس:

  نقدینگی از بورس خارج نمی‌شود

  مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس معتقد است که عوامل موثر بر رشد بازار سرمایه پایدار است و نقدینگی از این بازار به راحتی خارج نخواهد شد.

 • رئیس‌ هیات‌مدیره کارگزاری بانک خاورمیانه:

  مردم در سهام‌های بنیادی بمانند

  رئیس‌ هیات‌مدیره کارگزاری بانک خاورمیانه معتقد است که سهام‌های بنیادی هنوز ارزش خود را دارند و سرمایه‌گذاران باید در این سهم‌ها بمانند.

 • مدیرعامل کارگزاری خوارزمی پیش‌بینی کرد:

  رشد شرکت‌های بنیادی بورس تا پایان سال

  مدیرعامل کارگزاری خوارزمی پیش‌بینی کرد که شرکت‌های بنیادی در بازار سرمایه در نیمه دوم سال رشد خواهند داشت.

 • مشکلات نظام بانکی کشور کجاست؟

  اصلاح ساختار بانک‌ها در حال انجام است، اما مهم‌ترین موضوعاتی که بانک مرکزی روی آن تاکید کرده موضوع ناترازی بانک‌ها و اموال مازاد آن‌هاست.

 • مدیر سرمایه‌گذاری خبرگان سهام:

  نقدینگی از بورس نمی‌رود / حباب در لوازم خانگی و داروسازی

  مدیر سرمایه‌گذاری خبرگان سهام معتقد است که با وجود ایجاد حباب در برخی از بخش‌های بورس، شرکت‌های بزرگ بورسی حباب ندارند و نقدینگی از این بازار نخواهد رفت.

بنگا‌ه‌ها علاقه‌مند به تامین مالی بانکی هستند / بازار سرمایه آماده ورود شرکت‌ها

بنگا‌ه‌ها علاقه‌مند به تامین مالی بانکی هستند / بازار سرمایه آماده ورود شرکت‌ها

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده معتقد است که بنگاه‌های اقتصادی به دلیل انضباط حاکم بر بازار سرمایه ترجیح می‌دهند که از طریق سیستم بانکی تامین مالی شوند، اما در عین حال شرایط برای ورود آن‌ها به بازار سرمایه نیز فراهم است.